Projekt międzynarodowy “Europeans for peace”

026a567d1c388 kwietnia w Ogólnokształcącym Liceum Językowym odbył się finał międzynarodowego projektu: ,, Europeans for peace” ,który realizowany był we współpracy ze stroną niemiecką . Wydarzenie na terenie Polski obejmowało prezentację multimedialną dotyczącą historii Radomia w latach 1940-41, Konwencji Praw Dziecka oraz sylwetki Janusza Korczaka a także wystawę fotograficzną pt: Getto – Dzieci Getta oraz warsztaty w języku angielskim : Memories and Feelings. W warsztatach brali udział uczniowie gimnazjum i liceum.

Projekt realizowały w ciągu trzech lat uczennice klasy 3 Lb dk: Paulina Kurpiel, Patrycja Michałek i Magdalena Zakrzewska. Uczennice gromadziły i analizowały materiały historyczne dzięki uprzejmości Archiwum Państwowego w Radomiu.

Międzynarodowe podsumowanie projektu odbędzie się od 16 do 22 kwietnia w Hamburgu w gronie młodzieży z Niemiec, Francji i Holandii.

Fotorelacja z finału

Pliki do pobrania: